Ogród edukacyjno-sensoryczny "Niepodległe umysły"

Nowe Kiejkuty, Fundacja Kreolia – Kraina Kreatywności

47 120

Status: Wniosek złożony

Celem zadania jest stworzenie 12 arowego, bezpiecznego, naturalnego ogrodu edukacyjno-sensorycznego, w którym uwolnione zostaną wszystkie zmysły co wpłynie bardzo pozytywnie na bezpieczeństwo i jakość zdrowia psychicznego oraz rozwój integracji sensorycznej małych i dużych mieszkańców powiatu szczycieńskiego, a także turystów licznie przybywających na mazury.

W dobie wiecznego pędu, stresu, coraz częstszych zaburzeń integracji sensorycznej należy zadbać o bezpieczeństwo zdrowia psychicznego całych rodzin. Ogród powstanie we wsi Nowe Kiejkuty na mazurach, wykonany w zgodzie z naturą (drewno, liny, kamienie), urozmaicony elementami edukacyjnymi, rozbudzającymi kreatywność, a także instalacjami ekologiczno-artystycznymi.

Na terenie ogrodu znajdzie się ścieżka sensoryczna, błotna kuchnia, strefa balansu (równoważnie, ruchome mostki, liny do wspinania), strefa relaksu (podesty z poduchami pod drzewami), altana, strefa do gier i zabaw, skrzynie z ziołami, szumiące trawy i wodospady i wiele innych. Tworzenie ogrodu zostanie urozmaicone warsztatami hortiterapii (ogrodoterapii), arteterapii, na bazie naturalnych materiałów (glina, drewno, kamień, rośliny - realizowanymi na terenie ogrodu), ekologicznymi (hotele dla owadów, budki dla ptaków i nietoperzy-realizowanymi na terenie ogrodu).

Ogród zostanie wykonany przez wolontariuszy (najcięższe prace ziemne wykona lokalna firma ogrodnicza), rocznie bezpłatnie skorzysta z niego około 300 osób, na terenie ogrodu będą się mogły odbywać różnorodne warsztaty artystyczne, pro zdrowotne, ekologiczne, terenowe lekcje przyrody, wernisaże lokalnych artystów i inne. Projekt będzie realizowany przez ludzi i dla ludzi, dzięki czemu zaczniemy budować społeczną odpowiedzialność lokalnej ludności za wspólne dobro, którego będą czuli się współtwórcami.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
483