Strefa Tlenu w Lipnicy Wielkiej

Lipnica Wielka, Stowarzyszenie Rozwoju Orawy

99 926

Status: W realizacji

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy przy współpracy Dyrekcji, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Lipnicy Wielkiej – Murowanica oraz partnerów, utworzy Strefę Tlenu na przyszkolnym terenie.

Będzie to bezpieczne, atrakcyjne i nowoczesne miejsce integracji dostępne dla wszystkich dzieci, młodzieży i mieszkańców. Sterfa wyposażona będzie w urządzenia: huśtawki podwójną i sprężynową, panele edukacyjne, stół do ping ponga, urządzenia typu orbitrek oraz motyl czyli dla każdego odpowiedni sprzęt.

Na wyposażeniu znajdą się również ławki, ścieżka z rabatami stolik szachowy i tablice edukacyjne zakupione we własnym zakresie. Urządzenia będą wyposażone w regulaminy i opisy bezpiecznego z nich korzystania. Przy wejściu umieszczona będzie tablica o sponsorze przedsięwzięcia.

Sprzęt zamontowany będzie przez wyspecjalizowaną i atestowana firmę. Utworzeniu miejsca Strefy Tlenu będzie towarzyszyć szereg działań min. spotkania z policjantami, szkolenia z pierwszej pomocy, konkurs, pogadanki itp. Wychodząc naprzeciw postulatom mieszkańców gminy Lipnica Wielka, a szczególnie przysiółka Murowanica, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i prawidłowego rozwoju dzieci, podejmujemy działania zmierzające do utworzenia przestrzeni, gdzie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym będą mogły w bezpieczny, przyjemny i pożyteczny sposób zagospodarować czas wolny wraz z integracja międzypokoleniową tj. rodziców, seniorów czy starszej młodzieży.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
530