Profilaktyka ma moc

Bielsko-Biała

100 000

Status: W realizacji

Projekt Fundacji Iskierka i grupy Biegniemy z Mają ma na celu ochronę zdrowia rodzin przez edukację. Działania prowadzone będą na terenie woj. śląskiego i pomogą wyrabiać nawyki dbania o zdrowie i przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym poprzez regularne badania profilaktyczne.

Projekt kierowany jest do rodzin i służyć ma wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych. Zorganizowane zostanie seminarium i warsztaty edukacyjne oraz zrealizowane 300 badań dla dzieci i 900 dla mam. Seminarium i warsztaty mają na celu upowszechnianie wiedzy na temat działań profilaktycznych poprzez organizację stanowisk informacyjnych partnerów projektu, na których odbędą się zajęcia o tematyce: zdrowego żywienia, zdrowego trybu życia, umiejętności autodiagnozy oraz wykrywania nieprawidłowości funkcjonowania organizmu, brafittingu, aktywności fizycznej, odnowy biologicznej.

Choroby nowotworowe są drugą przyczyną zgonów w Polsce. W latach 1999-2015 liczba zachorowań dzieci wzrosła z 83 do 163 tyś. U kobiet z 55 do 78 tyś z czego 20% to rak piersi - GUS. Wczesna diagnoza pozwala wyleczyć 70-80% przypadków. Działania w projekcie zwiększą wiadomość profilaktyki dla poprawy zdrowia rodziny. Uczestnicy poznają znaczenie zachowania higieny życia i profilaktyki.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
519