Projekt "Odkryj Górski Świat"

Kraków

73 761

Status: W realizacji

Projekt Stowarzyszenia Nie widzę przeszkód "Odkryj Górski Świat" to kompleksowy projekt skierowany do osób niewidomych, który ma na celu zintegrowanie osób z niepełnosprawnością wzrokową oraz osób pełnosprawnych.

Poprzez zajęcia dydaktyczne, prelekcje zajęcia z instruktorem, wyświetlane filmy, osoby niepełnosprawne zapoznają się z tematyką górską. Przedstawione materiały będą miały zachęcić je do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny, natomiast osoby pełnosprawne zobaczą, że współpraca z osobą niepełnosprawną sprawia wiele radości i satysfakcji. Celem jest stworzenie 6 odcinków promujących różne aktywności fizyczne, które będą umieszczane w mediach społecznościowych i posłużą jako materiał dydaktyczny w dalszej części projektu. 

Drugim etapem projektu będą spotkania w szkołach dla osób niewidomych, znajdujących się w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Bydgoszczy. Podczas tych spotkań będzie poruszana tematyka różnych aktywności fizycznych, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki górskiej.

Następnie zorganizowane będą szkolenia z jazdy na nartach dla osób niewidomych. Z pomocą wykwalifikowanego instruktora zorganizowane będą 4  wyjazdy po 2 dni dla 5 osób z tego 3 osoby mają dysfunkcję wzroku. 

Kolejnym etapem jest współorganizacja XX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych w Krakowie, w którym organizacje pozarządowe działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami pokazują mieszkańcom czym się zajmują.

Zwieńczeniem całego projektu będzie zakończenie dużego projektu jakim jest Euro Summit Adventure, czyli zdobycie przez niewidomego Jerzego Płonkę Korony Europy. Po 5 letnich zmaganiach, do zakończenia zostały tylko 2 najtrudniejsze szczyty, mianowicie szczyt w Szwajcarii i Francji.W tej części projektu chcemy aby udział wzięli, Jerzy Płonka, trzy osoby zabezpieczające wyjście oraz jedna osoba która zrobi film z całego przedsięwzięcia. 

 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
531