Projekt Onco-Peacemakers

Warszawa

100 000

Status: Wniosek złożony

Celem projektu Fundacji "Znajdź Pomoc" (United Way Polska) jest pomoc chorym na raka i ich bliskim - od pojawienia się choroby do jej wyleczenia, angażując przy tym i łącząc lokalne społeczności oraz świat biznesu.

Uruchomienie w trzech województwach (podlaskim, podkarpackim, mazowieckim) Peacemakerów - lokalnych liderów, których zadaniem będzie zaangażowanie wolontariuszy, lokalnych mediów, specjalistów, przedsiębiorców, a także administracji samorządowej - gmin, sołectw, starostw, do docierania z pomocą do tych najbardziej potrzebujących, przebywających w swoich domach i zapomnianych przez świat.

Kompleksowa, bezkosztowa pomoc tym osobom i ich bliskim. Budowanie świadomości na temat profilaktyki i chorób nowotworowych w lokalnych społecznościach. Projekt Onco-Peacemakers jest odpowiedzią na ogromny problem w Polsce - zbyt późne docieranie ze wsparciem do osób chorujących onkologicznie, kiedy rak już jest rozsiany, a leczenie o wiele trudniejsze. Przeważnie osoby mieszkające w małych ośrodkach miejskich i wioskach, odcięte są od profilaktyki, specjalistów na odpowiednim poziomie, nie potrafią prosić o pomoc, często też nie wiedzą, gdzie jej szukać.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
256