Mistrzostwa Polski Futsal Młodej Ekstraklasy

Będzelin

100 000

Status: Wniosek złożony

Akademia Rozwoju Pasji i Talentów ma na celu kultywowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, poprzez sportową rywalizację i promocję zdrowego trybu życia.

Istotne jest również to, aby poprzez działania sportowe oraz nawiązywanie relacji międzyludzkich młodzi zawodnicy mogli się integrować w środowisku, w którym na co dzień przebywają. Organizowane Mistrzostwa Polski Futsal Młodej Ekstraklasy dla dzieci w wieku 12 lat mają zwiększyć zaangażowanie młodzieży w dążeniu do samorealizacji, osiągania postawionych sobie celów, jak i spełniania własnych marzeń. Podczas mistrzostw przeprowadzony będzie również skauting młodych piłkarzy i wyłonione spośród nich szczególnie utalentowanych zawodników. Przedsięwzięcie tego typu jest szansą na rozwój dla dzieci poprzez profesjonalne treningi oraz dużą liczbę rozegranych meczów.

Głównymi celami projektu jest: zwiększenie bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego wśród dzieci podczas spędzenia ich czasu wolnego, walka z cyberuzależnieniem, wzrost aktywności fizycznej u młodzieży szkolnej, zapewnienie pomocy rodzinom o słabej sytuacji materialnej poprzez bezpłatny udział dzieci w turniejach, walka z psychologicznymi problemami u dzieci, zwiększenie zaangażowanie osób dorosłych w życie codziennie dzieci oraz pozyskanie wsparcia emocjonalnego dla uczestników od osób im na co dzień towarzyszących, zintegrowanie środowiska poprzez działania sportowe oraz propagację nawiązywania relacji międzyludzkich na przykładzie działania w zespole i poza nim.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
345