Utworzenie Naukowego Placu Zabaw w Kluczach

Klucze

70 676,25

Status: W realizacji

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach Niezapominajka planuje utworzenie bezpiecznego Naukowego Placu Zabaw w Kluczach czyli nietypowej przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej dla najmłodszych i ich rodzin jako alternatywy dla tradycyjnego placu zabaw.

Naukowy Plac Zabaw to połączenie ruchu i zabawy ze zdobywaniem wiedzy i eksperymentowaniem w bezpiecznej, nie zagrażającej zdrowiu przestrzeni. Ogrodzony plac będzie podzielony na strefy: muzyczną, iluzji, naukową, sensoryczną, dostępny także dla osób niepełnosprawnych, ponieważ urządzenia z podejściami będą dostosowane m.in. dla wózków inwalidzkich. Powstaną tu urządzenia o konstrukcji stalowej w kolorze zielonym i fioletowym: głuchy telefon, kołyska Newtona, koła optyczne, krzywe zwierciadła, tablice ze złudzeniami, panel muzyczny, ściana do pisania, wir wodny. Utworzenie NPZ to nie tylko zabawa dla najmłodszych, ale i również integracja całych rodzin. To miejsce przyjazne dla każdego, komfortowo i bezpiecznie przygotowane. Utworzenie go przy szkole wzbogaci jej ofertę.
Miejsce uatrakcyjni coroczny piknik rodzinny-święto uczniów, ich rodzin oraz pracowników szkoły. Przyczyni się do organizacji różnych zajęć w porozumieniu z partnerami.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
531