Program „Dzieci i Pszczoły”

Borzymy

75 000

Status: W realizacji

Misją Fundacji Kochajmy Pszczoły i programu „Dzieci i Pszczoły” jest kształcenie młodego pokolenia Polaków na temat znaczenia pszczół miodnych i inspirowania ich do bezpiecznego udziału w ochronie pszczół.
 

„Dzieci i Pszczoły” to 4-godzinne interaktywne warsztaty podczas których uczestnicy zostają wprowadzeni w świat pszczół, dowiadują się dlaczego pszczoły są niesamowite i że zawdzięczamy im większość owoców i warzyw, które na co dzień spożywamy. Uczestnicy poznają pracę pszczelarza oraz dowiadują się jak sami z rodzicami mogą pomagać pszczołom np. sadząc rośliny miododajne. Podczas zajęć opracujemy kodeks bezpiecznego obcowania z pszczołami miodnymi i innymi owadami.

W broszurze dla dzieci i ich rodziców znajdą się ciekawostki o życiu pszczół, zasady postępowania w przypadku użądlenia, prozdrowotne właściwości miodu i produktów pszczelich, przepisy na smakołyki i lemoniady z miodem, które można wspólnie wykonać w domu, a także zadania i konkursy z nagrodami angażujące całą rodzinę. W projekcie, realizowanym w woj. mazowieckim, kujawsko-pomorskim, śląskim i podlaskim, weźmie udział 3000 uczniów szkół podstawowych i 150 nauczycieli, którzy będą odbiorcami bezpośrednimi oraz 4000 rodziców, którzy będą pośrednimi odbiorcami projektu

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
530