BIELSKA DYCHA

Bielsko-Biała

60 000

Status: Wniosek złożony

Fundacja Imperium Sportu - realizuje duży projekt jakim jest święto biegania i "pomagania"
w centrum Bielska-Białej.

Idea Biegu. Święto biegania i “pomagania” w centrum malowniczego Bielska – Białej.
30.09.2018 będzie można zmierzyć się z dystansem 10 km na szybkiej trasie, a środki zebrane podczas biegu będą w całości przeznaczone na stworzenie i wyposażenie świetlicy dla dzieci.

Inicjatorem i głównym organizatorem akcji jest Fundacja Imperium Sportu. Działalność fundacji skupiona jest wokół rodzinnej aktywności sportowej i pomocy dzieciom, które chcą uprawiać sport, a sytuacja finansowa w rodzinie na to nie pozwala. Na co dzień przyświeca nam motto „Razem możemy więcej”. W związku z tym ,że w fundacji są dzieci ,które borykają się z tym problem poza biegiem chcemy zorganizować piknik , którego celem akcji jest aktywności sportowa „na wesoło” oraz edukacja i uświadomienie problemu cukrzycy w Polsce wśród dzieci i ich rodzin. W dniu wydarzenia Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę będzie udzielała wszelkich porad dotyczących życia z cukrzycą typu 1 i 2. Poprowadzi wykłady, których hasłem przewodnim jest „Cukrzyca bez tajemnic”. Wykłady skierowane będą do wszystkich. Nauczmy się zapobiegać cukrzycy typu 2, jak czytać etykiety na produktach, zdrowo się odżywiać i jaki sport wybrać dla siebie i dla swojego dziecka. 

Fundacja Imperium Sportu to duża „sportowa rodzina”. Z pasją zapewniamy dzieciom i ich opiekunom kompleksową pomoc, a poprzez ideę pomagania przez sport, już niejednego „kanapowca” zachęciliśmy do aktywności. Do biegu zagrzeje biegaczy This Cover Band, ambasadorem i peacemakerem będzie Jacek „Mezo” Mejer, a pilotem biegu Rafał Sonik. Poza tym wiele atrakcji i expo sportowe w CH Gemini Park.

Celem wydarzenia jest zbiórka funduszy na stworzenie, remont i wyposażenie świetlicy zakupionej przez Imperium Sportu dla podopiecznych fundacji. Dzięki Państwa pomocy dzieciaki będą miały możliwość rozwoju i wsparcia zarówno sportowego jak i życiowego. Projekt ten ułatwi dzieciom kontakt z psychologiem i pedagogiem. Nasze dzieci i dzieci ze środowisk wykluczonych społecznie będą mogły skorzystać z codziennego posiłku i fachowej pomocy.

Sponsorzy, partnerzy: Gemini Park, Sklep Biegacza, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży, Lepszy Trener.pl, Hotel Kotarz, BeFit, Simplex, Fundacja Militarny Instytut Historyczny.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
345