DRUŻYNA MAMUSIEK

Rymanów

8 000

Status: Wniosek złożony

STOWARZYSZENIE AKTIV PRO - organizuje zajęcia treningowe gry w piłkę nożną dla kobiet. 

Projekt pod nazwą DRUŻYNA MAMUSIEK to inicjatywa oddolna Prezes Stowarzyszenia Aktiv Pro wraz z grupą mam, których dzieci grają i trenują piłkę nożną w Akademii Piłkarskiej Aktiv Pro.
Mamy, które przyprowadzają dzieci na zajęcia postanowiły same nauczyć się gry w piłkę nożną. W marcu bieżącego roku Panie spotkały się na swoim pierwszym treningu piłkarskim prowadzonym również przez Trenera Kobietę. Od tego czasu systematycznie dwa razy w tygodniu spotykają się na zajęciach piłkarskich i uczą się gry w piłkę nożną od podstaw. Mamy Piłkarki to zwykłe kobiety, które z footbolem miały wcześniej do czynienia tylko za pośrednictwem męża lub swojego dziecka, które fascynowało się tą dyscypliną sportową. Od kilku miesięcy grupa mam ma swoją nową pasję, którą jest piłka nożna. Udział w treningach pozwolił im nie tylko na poprawę aktywności fizycznej, lepsze samopoczucie ale także pozwolił na zdobycie nowych znajomości. Udział w zajęciach piłkarskich bierze z każdym miesiącem coraz większa liczba kobiet, które powoli przekonują się do tej dyscypliny. Panie, które przychodzą na nasze zajęcia są w różnym wieku, począwszy od młodych dziewczyn, których dzieci mają 4- 5 lat do kobiet, których synowie zakładają już swoje rodziny. Wiek u nas nie gra roli, warunkiem jest dobra zabawa.

Drużyna Mamusiek to świetna inicjatywa grupy kobiet, która cieszy się bardzo dobrą opinią wśród lokalnej społeczności. Dziewczyny poprzez udział w zajęciach treningowych uczą się nie tylko gry w piłkę nożną, ale przede wszystkim są aktywniejsze fizycznie oraz nabywają nowych umiejętności. Dzieci mam, które grają w piłkę są bardzo dumne, kibicują im oraz bardzo cieszą się, że mogą również pochwalić się, że ich Mama potrafi grać w piłkę nożną. Tato, który gra w piłkę nożną to nic niezwykłego, natomiast mama "biegająca w korkach" to już tak.
Poprzez zarażenie Pań nową pasją, zacieśniły się także więzi rodzinne, ponieważ całymi rodzinami ogląda się mecze tej dyscypliny, a także popołudniami obok domu wspólnie "kopie w piłkę". Mamy, które rozpoczęły swoją przygodę z piłką, całkiem inaczej podchodzą do treningu swoich dzieci. Zrozumiały kilka ważnych aspektów wychowawczych, które wcześniej były dla nich niezrozumiałe.

Stowarzyszenia Aktiv Pro bezpłatne użycza sprzętu treningowego, część zajęć prowadzona jest przez trenerkę w formie wolontariatu. Udostępniony jest obiekt biura Stowarzyszenia Aktiv Pro oraz jest gotowość zapewnienia wsparcia merytorycznego pracownika biura przy realizacji oraz rozliczeniu projektu. 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
343