W ramach projektu "Dynastia.com-Bezpieczny Dom" przeprowadzimy 3 edycje warsztatów dla całej rodziny. Każda z grup jest na innym etapie rozwoju, edukacji i wymaga dokształcenia z innych tematów. Dlatego przygotowaliśmy program warsztatów z podziałem na potrzeby tych grup.
Dla młodzieży ze względu na korzystanie przez nich z nowych technologii oraz brak świadomości zagrożeń tam istniejących, przygotowaliśmy serię warsztatów z bezpieczeństwa z zakresu używek i dopalaczy, bezpieczeństwa IT oraz fake newsów.
Dla rodziców, ze względu na ich natłok obowiązków i możliwość przeoczenia niektórych złych nawyków dzieci, przygotowaliśmy warsztaty z rozpoznania symptomów niebezpiecznych zachowań oraz warsztaty produktywnej rozmowy z dzieckiem.
Dla seniorów ze względu na ich samotność i wykorzystywanie tego przez inne organizacje planujemy zorganizować dwa warsztaty z bezpieczeństwa bezpośredniego np. jak zachować się podczas stosowania metody na wnuczka czy na policjanta i jak unikać niebezpiecznych transakcji np. zakup garnków.
Dwa warsztaty z bezpieczeństwa IT - korzystanie z kont, bezpieczne logowanie, komunikatory.
Razem 9 warsztatów x 3 edycje x 4 godziny. Warsztaty przeprowadzimy nie tylko w Łodzi, ale także np. w Poddębicach, Bełchatowie, Piotrkowie.
Każda z przedstawionych w naszym projekcie grup, ma inne problemy. Przygotowany przez nas program będzie odpowiadał na ich potrzeby. Badania pokazują, że opisane przez nas problemy są wciąż aktualne. Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii podaje, że do 2016 roku 13% badanej młodzieży zażywało marihuanę, a 2% dopalacze, jednak liczba ta rośnie (http://www.cinn.gov.pl/portal?id=166545).
Problemem seniorów jest ich ufność w stosunku do innych osób. Wg badań Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie „metody na wnuczka” czy „na policjanta” są coraz częściej wykorzystywane. W Polsce od roku 2004 do 2015 liczba takich przestępstw wzrosła od 502 do 2682, a straty finansowe tych osób w roku 2015 wynosiły aż 32 miliony (w porównaniu do roku 2012 kiedy wynosiły 10 milionów). Problem rodziców to bagatelizowanie pewnych objawów uzależnień i nie zdawanie sobie sprawy z zagrożeń, które czyhają na dzieci. Wg Wyższej Szkoły Humanistycznej im. króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie rodzice dostrzegają mniej niebezpieczeństw w Internecie, niż ich dzieci, to pokazuje jak niezbędne jest ich uświadomienie. Łącznie zaangażujemy bezpośrednio 120 uczestników, a pośrednio ok.500.