"Iść w stronę światła"

Cichostów

40 000

Status: Zrealizowane

Stowarzyszenie CICHOSZ - chce zainstalować pięć latarni solarnych wzdłuż drogi powiatowej prowadzącej do centrum wsi oraz zamontować lustra drogowe na wyjeździe z drogi gminnej.

Mieszkańcy na końcu naszej wsi są "uwięzieni" w swoich domach po zmroku, szczególnie jesienią i zimą.
Do centrum wsi mogą dostać się jedynie drogą powiatową, bez chodnika, z wąskim poboczem i niestety bez oświetlenia. Dopiero w połowie drogi zaczynają się latarnie. Droga jest też o tyle niebezpieczna, że na tym odcinku występują podwójne zakręty. Natomiast podczas wyjazdu z drogi gminnej ze względu na zakręty i płot posesji mają ograniczoną widoczność.
Na uwagę zasługuje fakt, że nasi sąsiedzi korzystający z tej drogi to małe dzieci oraz osoby starsze, których reakcja na niebezpieczeństwo jest mocno ograniczona. W terenie bez oświetlenia, na poboczu drogi znajdują się skrzynki pocztowe oddawcze, z których też po zmroku ciężko skorzystać. 

Docierają do nas też głosy zatroskanych rodziców, którzy żalą się na brak oświetlenia tej drogi, przy której zlokalizowane mamy przystanki autobusowe dla autokaru szkolnego. Boimy się, że znowu w okresie jesienno-zimowym, nasi sąsiedzi będą narażeni na niebezpieczeństwa drogowe. Z projektu skorzystają nie tylko mieszkańcy naszej wsi, ale również wszyscy uczestnicy drogi powiatowej.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
531