"Fitness bez granic"

Łuczyce

14 385

Status: Zrealizowane

Stowarzyszenie Nasze Łuczyce - pragnie dotrzeć z najnowocześniejszymi formami aktywności fizycznej, nauką zdrowego odżywiania i dbaniem o bezpieczeństwo do mieszkańców gminy wiejskiej Kocmyrzów-Luborzyca. 

"Fitness bez granic" - Dlaczego „bez granic”?

- Bo oferta nowoczesnych form treningowych nie może ograniczać się tylko do dużych miast.
- Bo na wsi też można ćwiczyć z profesjonalnym trenerem i z profesjonalnym sprzętem.
- Bo fitness nie jest tylko dla młodych ludzi – dzieci i seniorzy też go potrzebują.
- Bo nie będziemy ograniczać się tylko do treningu, ale zadbamy również o dietę i zasady bezpieczeństwa.
- Bo zajęcia będą bezpłatne aby finanse nikogo nie ograniczały.

Zajęcia opierać się będą na innowacyjnym, wszechstronnym systemie GT (Group Training), który  w bezpieczny sposób rozwija pełne możliwości organizmu.
Dwie grupy wiekowe: młodzież+dorośli oraz seniorzy; 2 razy w tygodniu po 60 min; 6 miesięcy.
Zajęcia odbywać się będą na sali gimnastycznej oraz w Centrum Kultury i Promocji.

Oprócz zajęć przeprowadzimy warsztaty tematyczne:
- Pierwsza pomoc. 
- Dom bez chemii.
- Zdrowa śniadaniówka.
- Zdrowe słodkości.
- Bezpiecznie nad wodą. 

Nasze działania będą również obejmować prowadzenie lokalnej strony na Facebooku o tematyce związanej z dbaniem o sprawność, zdrowie i bezpieczeństwo całej rodziny w naszej okolicy. 

Zapewnimy darmowe wykonanie projektu plakatu i ulotki przez lokalnego grafika. Mamy zapewniony sponsorowany wydruk plakatów i ulotek. Możliwość bezpłatnej reklamy w lokalnej gazecie. Bezpłatne użyczenie części sprzętu na zajęcia od trenera.

W Polsce nadwagę lub otyłość ma już 64 % mężczyzn, 49 % kobiet i 30% dzieci.
Problem z wagą to nie tylko kwestie estetyczne, ale przede wszystkim czynnik wpływający na ogólny stan zdrowia, urazy i kontuzje w życiu codziennym.

Fitness to nie tylko trening, ale szeroko pojęty zdrowy tryb życia, który podnosi jego jakość i bezpieczeństwo.

„Fitness bez granic” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie społeczności naszej gminy na działania prozdrowotne w obszarze sportu, diety i bezpieczeństwa nie tylko dla dzieci, ale całych rodzin.

Brak klubu fitness, duża odległość od Krakowa i niewystarczająca komunikacja publiczna znacznie utrudniają dostęp do takich usług. Posiadamy część sprzętu koniecznego do prowadzenia zajęć GT (stepy i maty), ale potrzebujemy funduszy na pozostały sprzęt oraz licencjonowanego trenera. Zakupiony sprzęt pozwoli nam na kontynuację projektu w kolejnych latach. Projekt ten ma być początkiem stałej, profesjonalnej pracy z rodzinami z zakresu aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania oraz bezpieczeństwa. Szacowana liczba osób biorących udział w projekcie to około 150-200 osób.
Formy promocji - lokalna grupa na Facebooku (1500 osób), portale informacyjne gminy, lokalna gazeta, plakaty, ulotki, zebrania szkolne, koła gospodyń wiejskich, biblioteki.
 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
519