Bezpieczne i aktywne miejsce spotkań

Krzywiec

25 000

Status: Zrealizowane

Fundacja "Żółty Szalik" - wspólnie z mieszkańcami wsi Krzywiec chce stworzyć miejsce spotkań do aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. 

Celem głównym jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży we wsi Krzywiec. Cel chcemy osiągnąć poprzez stworzenie miejsca bezpiecznego i aktywnego pobytu całych rodzin, a także przeprowadzeniu szeregu spotkań dotyczących bezpieczeństwa dzieci na wsi oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Zadanie to skierowane jest do mieszkańców Krzywca, ich rodzin oraz osób zaprzyjaźnionych z miejscowością.

Odbiorcami będzie min. 200 do 300 osób. W ramach projektu chcemy zakupić atestowane zabawki na plac zabaw, przyrządy do ćwiczeń dla starszych. Pragniemy także stworzyć miejsce do gry w siatkówkę, gdzie będą mogli spotykać się nieco starsi mieszkańcy sołectwa. Na placu przeznaczonym do zagospodarowania znajduje się wiata, pod którą chcemy utwardzić teren oraz ustawić ławki tworząc tym samym miejsce z możliwością rodzinnego grillowania, korzystania z gier planszowych, przeznaczone do spotkań całych rodzin.

Krzywiec jest malutką wioską położoną w gm. Frombork w woj. warmińsko-mazurskim. Nie posiadamy w swojej miejscowości miejsca gdzie można się spotkać i aktywnie spędzić czas. Miejscem zabaw najmłodszych jest ulica lub wiata przystankowa - nie są to bezpieczne miejsca. Dlatego też pragniemy stworzyć takie, w którym każdy będzie mógł bezpiecznie spędzić wolne chwile. Odwiedzają nas liczni rowerzyści nie tylko z Polski wśród których są rodziny z dziećmi (nieopodal przebiega szlak Green Velo). Odwiedzają nas również jeźdźcy z pobliskich stadnin koni.

Dla podkreślenia ważności bezpieczeństwa dzieci i ich rodzin przeprowadzone zostaną spotkania z policją, strażą pożarną, podczas których będzie można poznać zasady bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Chcemy zorganizować oficjalne otwarcie tego miejsca- poczęstunek przygotujemy we własnym zakresie. Będzie to innowacyjne przedsięwzięcie na terenie miejscowości. Dzieci w końcu będą miały miejsce, gdzie bez obawy przed nadjeżdżającymi samochodami czy maszynami rolniczymi będą mogły bezpiecznie spędzać czas.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
531