II Pabianicki Marsz Nordic Walking "Forma na Piątkę"

Pabianice

20 000

Status: Wniosek złożony

Stowarzyszenie "Wszystko Gra - Pabianice" - organizuje 23.09.2018 r. II Pabianicki Marsz Nordic Walking "Forma na Piątkę" popularyzując aktywność ruchową i zdrowy tryb życia.

Marsz Nordic Walking to inicjatywa licencjonowanych Instruktorów Nordic Walking, którzy już od trzech lat popularyzują Nordic Walking w Pabianicach, organizując treningi i aktywnie prowadząc liczącą już ponad 200 osób Grupę „FORMA NA PIĄTKĘ”.

Chcemy w ten sposób pokazać jeszcze większej liczbie osób, że Nordic Walking to coś więcej niż tylko stukanie kijkami w chodnik czy leśną ścieżkę. Mamy również nadzieję, że nasz Marsz przerodzi się w imprezę cykliczną, która oprócz rywalizacji po pięknej trasie wytyczonej w Lesie Karolewskim, stanie się również towarzyskim wydarzeniem i wspólną zabawą wszystkich aktywnych osób.


Naszym celami są:
- popularyzacja NORDIC WALKING jako uniwersalnej formy rekreacji ruchowej i aktywności sportowej dla każdego,
- propagowanie aktywnego, zdrowego i sportowego trybu życia, wdrażanie do systematycznego stosowania ćwiczeń podnoszących tężyznę fizyczną,
- integracja pasjonatów, zawodników NORDIC WALKING,
- wyłonienie najlepszych zawodników kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn w ramach II Pabianickiego Marszu Nordic Walking „Forma na Piątkę”.

Zwiększająca się popularność Nordic Walking jako aktywności fizycznej dla wszystkich, bez względu na wiek oraz przede wszystkim wyjątkowa atmosfera w grupie "kijkarzy" sprawia, że "Forma na Piątkę" w ciągu dwóch lat powiększyła się wielokrotnie - z kilku osób na początku do prawie setki obecnie. Na treningi w tygodniu przychodzi regularnie 20-30 osób. W niedzielne poranki 40-50 osób, co jest swoistym fenomenem w skali kraju. Pomimo różnego wieku, zainteresowań i profesji, zamiłowanie do ruchu na świeżym powietrzu i chęć aktywnego spędzenia czasu w gronie przyjaznych ludzi sprawia, że każdy trening to wydarzenie, na które czeka się z niecierpliwością. Dla wielu osób uprawianie Nordic Walking to już nie tylko rekreacja czy odskocznia od codziennych problemów, ale sposób na życie. Zajęcia odbywają się systematycznie, trzy razy w tygodniu a Instruktorzy Nordic Walking dokładają starań, aby były ciekawe i zróżnicowane.
 


 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
345