VII piknik rodzinny "Odczarowanie hospicjum"

Warszawa

40 000

Status: Wniosek złożony

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa - lokalne działania na rzecz aktywizacji społeczności lokalnej, integracji rodzin oraz promowania idei i misji hospicjum na Ursynowie.

W czerwcu br. odbędzie się siódmy już piknik rodzinny "Odczarowanie hospicjum", do udziału w którym zapraszamy osoby prywatne, firmy oraz inne podmioty działające lokalnie. Dzięki temu tworzymy unikalną relację i budujemy silną więź pomiędzy hospicjum a podmiotami działającymi w dzielnicy. Angażujemy, ośmielamy i zachęcamy społeczność lokalną do wspierania misji hospicjum, angażowania się w niesienie pomocy. Piknik ponadto realizuje cel integracji rodzin, ponieważ podczas wydarzenia prezentowane są różnego rodzaju aktywności rodzinne: sportowe, artystyczne, intelektualne itp. Promujemy postawy empatyczne, zachęcamy do samodzielnych inicjatyw, promujemy wolontariat wszystkich grup wiekowych. Zachęcamy do włączenia się w to wydarzenie i również utworzenie stoiska z atrakcjami dla rodzin z dziećmi.

Odczarowanie hospicjum to rozpoznawalne lokalnie wydarzenie. Jego rolą jest m.in. ośmielenie społeczeństwa do niesienia pomocy i wyzbycia się lęku wobec hospicjum. Zależy nam by to wydarzenie zmieniało postrzeganie hospicjów i otwierało ludzi na problemy takich instytucji. Odczarowanie hospicjum ma promować kult życia, wbrew powszechnemu poglądowi że w hospicjum pacjenci czekają wyłącznie na śmierć. Piknik nierzadko ośmiela do działania osoby które boją się przekroczyć bramę hospicjum. Swoją dobrą energią i promowaniem dobroci, życzliwości i wolontariatu zachęcamy skutecznie ludzi do empatii. Piknik Odczarowanie hospicjum to bardzo ważny dla nas projekt łączący edukację, zabawę, integrację rodzinną, promocję lokalnych inicjatyw, angażujący do skoncentrowania się wokół pomocy ludziom umierającym. Każdy pacjent walczy o dobre samopoczucie, każda rodzina czeka na jego promienny uśmiech. Piknik ma pokazać że w hospicjum też jest życie i że to życie jest dla nas bezcenne.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
256