Organizacja festynu pod hasłem "Rodzina zdrowo się trzyma"

Kowalewice Włościańskie

7 000

Status: Zrealizowane

STOWARZYSZENIE EMERYTÓW I RENCISTÓW "ŚWIERCZEWIANKA" - organizuje w miejscowości Kowalewice Włościańskie festyn pod hasłem "Rodzina zdrowo się trzyma".

W dniu 03.06.2018 r. w miejscowości Kowalewice Włościańskie planowana jest organizacja festynu pod hasłem "Rodzina zdrowo się trzyma". Wydarzenie promuje aktywność fizyczną i integruje społeczność lokalną. Osoby w każdym wieku znajdą atrakcję dla siebie: seniorzy wraz z dziećmi i ich rodzicami uczestniczyć będą w różnych konkurencjach sportowych. Na miejscu dostępny będzie grill, pokazy ratownictwa medycznego, udzielanie pierwszej pomocy przez przeszkolonych ratowników oraz możliwość obejrzenia wyposażenia wozu strażackiego. Zaprosimy firmę ze ścianką wspinaczkową, zjeżdżalniami, animatorzy zabaw dla dzieci zapewnią ciekawe i aktywne spędzenie czasu.

W ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi stowarzyszenie seniorów bezpłatnie może korzystać z terenu na organizację tego wydarzenia. Organizacja imprezy odbędzie się przy pomocy wolontariackiej druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej, a stowarzyszenie otoczy opieką dzieci i dzieci niepełnosprawne.

Przedsięwzięcie adresowane jest do lokalnej społeczność i pozwoli popularyzować aktywność fizyczną wśród najmłodszych, a także przedstawi rodzicom alternatywne formy spędzania czasu przez dziecko.

W sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie liczą się sekundy. Zawody i wspólna zabawa oraz pokaz pierwszej pomocy zwiększą świadomość oraz odpowiedzialność za drugiego człowieka. Możliwość zwiedzania wozu strażackiego zwiększy świadomość dzieci młodzieży a tym samym może w śród młodzieży zrodzi się chęć bycia zawodowym strażakiem, bądź ratownikiem.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
531