I-sze Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej „Bergovia CUP 2018”

Bydgoszcz

7 000

Status: Zrealizowane

Fundacja Aktywności i Rozwoju Sportowego "BERGOVIA" - I-sze Mistrzostwa Województwa  Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej „Bergovia CUP 2018”.

W ramach projektu zostanie nawiązana współpraca z przedszkolami z województwa Kujawsko – Pomorskiego. Każde zakwalifikowane z przedszkoli będzie mogło wybrać 10-cio osobowy zespół, w skład którego wejdą dzieci z rocznika 2011 i młodsze oraz opiekunowie dzieci. W turnieju przewiduje się udział 20 zespołów, każdy z minimum jednym opiekunem z przedszkoli z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Mistrzostwa zaplanowano na październik 2018 r. Miejscem realizacji zawodów będzie Hala Sportowo - Widowiskowa ŁUCZNICZKA w Bydgoszczy, ul. Toruńska 59. Turniej zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem zawodów opracowanym przez Akademię Sportu "Bergovia" powołaną przez Fundację Aktywności i Rozwoju Sportowego"Bergovia".     Dla wszystkich dzieci uczestniczących w rozgrywkach i ich opiekunów zostaną zakupione koszulki. Dla dzieci przewidziano drobny poczęstunek w postaci owocowych przekąsek i wodę mineralną. Zawody prowadzone będą przez konferansjera. Za prawidłowe przeprowadzenie rozgrywek odpowiedzialni będą doświadczeni sędziowie. Pomiędzy rozgrywkami, uczestniczące w zawodach dzieci będą mogły skorzystać z zabaw prowadzonych przez doświadczonych animatorów. 

Potrzeba realizacji zadania wynika z faktu, iż tego typu przedsięwzięcie obejmujące dzieci z przedszkoli pozwoli na popularyzacje aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci, a także przedstawi rodzicom alternatywne formy spędzania czasu przez dziecko. Zawody w piłce nożnej pokażą, że już małe dzieci mogą brać udział w rozgrywkach z zakresu piłki nożnej, zachęcą do aktywności fizycznej a także będą dla nich wspaniałym doświadczeniem uczącym współpracy w grupie i sportowej rywalizacji.

Według badań Instytutu Żywności i Żywienia odsetek dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością w Polsce w 1995 roku wynosił niecałe 9%, w 2000 r. już ponad 11%, w roku 2015 tu już 22%. Z badań wynika również, że co czwarte dziecko wymaga indywidualnego potraktowania w czasie zajęć ruchowych, których funkcja kompensacyjna i korektywna należą do podstawowych. Aktywność fizyczna jest głównym z zachowań, które sprzyjają zdrowi dziecka, zapobiegają otyłości i związanymi z nią chorobami w późniejszym okresie życia.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
519
Innowacyjny projekt rodzinny "Kreatywni-Bezpieczni"

Innowacyjny projekt rodzinny "Kreatywni-Bezpieczni"

Łuków

Status: Zrealizowane

15 000 zł
652